М'ясні консерви – поширені продукти, які дуже зручно залишати на зберігання, брати із собою у поїздку, на роботу, у подорож. Проте як перевірити якість м'ясних консервів, адже це основний критерій при купівлі цього товару. Про це ми розповімо далі

 

Що враховувати під час вибору продукту

До консервів висувається низка вимог. Зокрема:

М'ясо. Його смакові якості від вихідної сировини. Консерви не повинні виготовлятися з м'яса некастрованих тварин та тих особин, яким вже є понад 10 років. Також не можна використовувати продукцію, яка дозріває довгий час. Консерви вищої якості виготовляють із добре дозрілого м'яса. Якщо у виробництві використовувалося м'ясо, що не до кінця дозріло, вказаний продукт не матиме специфічного аромату. Оптимальним вибором буде охолоджене філе дво- чи триденної витримки. При цьому має використовуватись м'ясо зрілих особин. Свіжа та доброякісна сировина – запорука відмінної якості консервів.

Тара - серед важливих факторів, на які варто звертати увагу при виборі консервів знаходиться тара. Вона повинна витримувати нагрівання до високих температур і подальше охолодження із збереженням герметичності, мати міцність і стійкість до механічного впливу. Якість консервів залежить від виду покриттів, включаючи лакові.

Зміст – наскільки стійкі будуть консерви під час зберігання, залежить від того, в якому становищі будуть банки та температури. Коли закінчується термін, придатність товарів встановлюється з урахуванням органолептичної експертизи.
Зовнішній вигляд – потрібно стежити, щоб не було жодних дефектів, у тому числі вм'ятин, ірж, патьоків. Їх наявність свідчить про низьку якість продукту.

Один із найпопулярніших способів фальсифікації – заміна натурального м'яса дешевшою сировиною. Це субпродукти чи рослинні компоненти, наприклад, крохмаль, соєвий білок. Відкинути всі сумніви щодо фальшування м'ясних продуктів дозволить якісний та кількісний гістологічний аналіз.

 

Показники якості

Якість зазначеної продукції має відповідати стандартам, що діють на даний момент, за низкою показників:
бактеріологічні;
органолептичні;
фізико-хімічні.

Пред'являється низка вимог і до банків. Це і цілісність, властива їм форма, відсутність ушкоджень, іржі, герметична закупореність, наявність етикеток.
Проводиться органолептичний аналіз – визначається зовнішній вигляд, консистенція, смак і запах, і навіть колір консервів. Фізико-хімічна оцінка потрібна для того, щоб встановити співвідношення складових вмісту банки, наявність сторонніх домішок.

 

Самостійна перевірка

Визначення якості м'ясних продуктів – справа непроста, але можлива. Можна зробити все самостійно, головне – серйозно підійти до цього завдання. Насамперед слід переконатися у відсутності зовнішніх дефектів. Металева тара не повинна мати патьоки, які можуть з'явитися з різних причин, так звані пташки - гострі виступи, що утворюються по колу банки в області кришки або денця. До списку найпоширеніших дефектів потрапляє іржа, деформація.

 

Проведення експертизи

Самостійно провести дослідні маніпуляції неможливо, хіба що ви маєте власне лабораторне обладнання. Тож як проводиться експертиза.

Виділяють кілька етапів перевірки якості м'ясних консервів:
- оцінка герметичності.
- Технічний аналіз м'ясної продукції.
- органолептична експертиза.
- хімічний аналіз.
- бактеріологічне вивчення.

Порядок контролю затверджується спеціалістами у санітарно-епідеміологічних службах.

Вживання сумнівних продуктів може викликати серйозні наслідки та поставити під загрозу здоров'я. Вибирайте тільки хорошу та якісну продукцію, яку безпечно вживати у їжу!