Як вибрати якісну та смачну ковбасу? Цим питанням задаються тисячі споживачів.

Ковбаса входить до списку найпопулярніших продуктів харчування. Величезний асортимент ковбасних виробів не полегшує вибір. Однак завдяки наведеним нижче рекомендаціям ви зможете дізнатися, на що варто звертати увагу при покупці м'ясного делікатесу.

Отже топ 5 порад щодо вибору якісної ковбаси:

1. Дивіться оболонку. Якщо виріб свіжий, він щільно прилягатиме до фаршу. Оболонка повинна бути сухою, еластичною, не мати забруднень, цвілі, слизу, плям, здуття. Якщо оболонка пружна, туга, значить, у продукті багато води, яка виникає через надлишок добавок, включаючи крохмаль і сою.

2. Вивчайте консистенцію. При можливості необхідно обмацати продукт для перевірки її пружності та твердості. Вона не повинна бути ламкою у нарізаному вигляді. Це наслідок надмірної кількості крохмалю. Якщо вона дуже м'яка, то, швидше за все, у її складі переважає рослинний білок. Копчені ковбаси повинні мати щільну правильну консистенцію, а ось варені і напівкопчені – менш щільною, пружною, не пухкою. Відсутність ямочок після натискання свідчить, що продукт висушений.

3. Перевірте колір. Якщо він надто яскравий, то продукт поганий. Слід уважно та ретельно оглядати зріз продукту. Ідеально, коли фарш без пагорбів, повітряних та сірих порожнин, однорідного забарвлення в середині та біля оболонки. На зрізі не повинно бути слизу або зеленого відтінку, адже це свідчить про використання несвіжої та неякісної сировини при виготовленні.

4. Не ігноруйте запах та смак. Будь-які ознаки кислуватості та затхлості свідчать про погану якість виробу. Справді хороша ковбаса відрізняються легким, нерізким і ненав'язливим ароматом без сторонніх включень.

5. Читайте етикетку. Добросовісні виробники вказують стандарти виробництва, які мають бути написані з обох сторін. У составі можуть бути м'ясо, сіль, прянощі, нітрит натрію, але на перших місцях залишаються м'ясні продукти. Наприклад, свинина, яловичина із зазначенням сорту (першого, другого, найвищого, найвищого сорту).

Ковбаси низької якості, як правило, пакують в оболонку із синтетичних матеріалів. Целюлозні та білкові упаковки застосовують для продуктів найвищої якості.

Якщо у виробі присутні жирові вкраплення, вони мають бути білими, а не рожевими або жовтими. У разі продукт свіжий чи його складі багато барвників.

Що треба знати про сиров'ялену ковбасу
Виготовляється за допомогою тривалого сушіння, копчення не використовується. Виробляють її переважно з м'яса вищого гатунку із застосуванням меду, спецій. Крім свинини та яловичини до складу може входити баранина, конина.
Продукт зберігається у холодильнику від 4 до 6 місяців.

Найбільш популярний вид – салямі. Надто темний колір виробу свідчить про наявність великої кількості яловичини чи конини. Показник найвищої якості – білий наліт на оболонці.

Торгові марки
Потрібно навчитися віддавати перевагу якісним виробам із натуральних інгредієнтів.

Торгові марки - те, що також не варто забувати. Знаючи, які виробники випускають якісну, безпечну для споживання, натуральну продукцію, ви зможете легко зробити вибір.

 

Як купити хорошу варену ковбасу?
Слід вибирати варенку, яка є свіжою та натуральною. Простежте, щоб відтінок був сіруватим, оскільки варене м'ясо має такий вигляд. Насичено-рожевий або червоний колір повідомляє про присутність барвників, нітратів та всіляких шкідливих добавок. Якщо є можливість, треба зігнути шматочок вареної ковбаси. Будь-яке його пошкодження говорить про те, що в ній велика кількість сої чи крохмалю.
Як перевірити, чи є крохмаль у ковбасі?
Все просто – знадобиться пара крапель йоду. Потрібно лише полити розчином зрізу виробу. Далі дивимося - якщо пляма забарвилася в синій, значить кількість крохмалю надто велика.

Як придбати якісну копчену ковбасу?
Обов'язково дивитись на зріз – у якісній ковбасі він гладкий, сухий, по відтінку наближається до коричневого. Хорошому продукту властива еластичність, відсутність ламкості, що проявляється під час згортання шматочка. Важливо звертати увагу на упаковку – вона має бути зморщеною, що свідчить про втрату вологи під час приготування. Варто понюхати продукт – добре, якщо аромат легкий та тонкий. По можливості слід спробувати на смак - кислинка в ній не повинна відчуватися, може бути невелика гострота, солонуватий і яскравий запах прянощів і копчення.

 

Ковбаси преміум-якості від надійних і перевірених брендів можна знайти в «Сенсмаркеті». Свіжість, безпека, чудовий смак продуктів гарантовані.