Консерви - популярний вид продуктів, який рятує нас, якщо немає часу морочитися і готувати вечерю. Можна просто взяти баночку консервованої продукції, включити улюблений серіал і насолодитися приємним насиченим смаком разом із будь-яким гарніром або шматочком хліба. Нам здається, що ми багато знаємо про ці вироби. Однак як вони виникли, коли і за яких умов? Історія появи м'ясних консервів дуже цікава.


Як усе відбувалося?

Вперше про цей продукт дізналися у Франції на початку ХІХ століття. Тоді відомий кондитер Ніколя Франсуа Аппер поширив широкі маси особливий спосіб консервування м'яса за власним рецептом. Ось що треба було робити:

- Варити м'ясо за часом від однієї до двох годин.
- Покласти готовий продукт у судини, заздалегідь нагріті у спеціальному розчині до 110-115 градусів за Цельсієм, щоб убити всі патогени.
- Залишити в посудині невеликий отвір.
- Добре закривати отвір після того, як припиняла йти пара.

Ніхто не міг уявити, що результати такої роботи виявляться настільки вражаючими. Аппера нагородили почесним титулом, а сам винахід підкорив увесь світ. Незабаром цим нововведенням зацікавилися англійці, які потім викупили у француза декларація про консервування з цього методу. Далі було розпочато виробництво консерви, які почали продавати по всій Європі, хоча сам процес піддався удосконаленням. М'ясо укладали в бляшанки, які були герметично запаяні кришками. Цю технологію потім підхопили у США, Німеччині та почали активно використовувати.

Друга половина ХІХ століття запам'яталася сфері кулінарії тим, що товари тоді почали вироблятися найширшому асортименті. Виникнення консервованих делікатесів позначилося і на бізнесі. Між фірмами-виробниками виникла велика конкуренція. Це позначилося процесі виготовлення виробів. Він механізувався, що призвело до зниження цін. Попит на консерви збільшився під час воєн, коли була гостра потреба тривалого зберігання.


Невідомі факти про тушонку

Як з'явилися м'ясні консерви тепер зрозуміло. Однак що ми знаємо про тушонку? Те, що вона є смачною, ароматною їжею, якою можна швидко насититися. Нижче наведено цікаві факти про консервоване тушковане м'ясо:
Винахід консервного ножа в 1858 в США, який пішов в експлуатацію в американську армію на період Громадянської війни. Раніше консерви відкривалися ножем, багнетом.

1966-й – це рік, коли було доставлено банку тушонки, а виробили її 50 роками раніше, 1916-го. За твердженнями власника, отримано її було на фронті до Першої світової. Фахівці проаналізували і зробили висновок, що у вмісті банки якості продукту збереглися в повному обсязі навіть через такий довгий час.

Вдалося розкрити банку тушонки, знайдену в Арктиці в 1939 році, а сам продукт був виготовлений в середині XIX століття. Хоча тоді ніхто не проводив аналізи, але виріб, проте, спробували і зробили висновок, що смак залишився чудовим.
Історія появи м'ясних консервів вражає, як і те, що вони можуть зберігатися довго без шкоди їх смаковим властивостям.


Для чого потрібні консерви

Такий продукт часто застосовується у походах. Це чудовий варіант для подібних випадків, адже в дорозі ніколи готувати вишукані страви. Наприклад, поширена солонина, яка виготовляється сухим та мокрим посолом. Ще можна зустріти пеммікан, яке є м'ясо, виварене в жирі. Він може містити добавки. В'ялене м'ясо виготовляється з яловичини. Також популярна в'ялена ковбаса, яка є прообразом сучасної бастурми.

Консерви преміум-якості можна знайти в «Сенс маркеті». Звертайтеся, щоб харчуватися найкращими продуктами!