Консерви – один із найпопулярніших продуктів харчування. Мають безліч видів, характеризуються чудовим смаком та тривалим терміном придатності.
При цьому технології виробництва м'ясних консервів досить різноманітні.
М'ясні та рибні консерви поміщають у спеціальні тари. Зазвичай, туди ще додають заливку. Герметична закупореність та стерилізованість, висока харчова цінність – основні характеристики вказаних продуктів. У процесі виробництва видаляються практично всі неїстівні компоненти. Це збільшує калорійність продукції.
Консерви хороші тим, що їх зручно транспортувати з однієї точки до іншої, а також зберігати.
Багато хто постійно вживає дані продукти, але не замислюються про те, як їх виробляють. Наприклад, дещо відомо, що сировиною для виготовлення виступають різні види промислових риб та морепродукти. Рибні консерви багато в чому не поступаються м'ясу.
Особливості виготовлення
Виробництво включає такі етапи, як:
1. Розділ головного інгредієнта.
2. ¦Обробка продуктів та тари.
3. Підготовка сировини до укладання та розфасовка в ємності.
4. Вакуумування продукції.
5. ¦Закатка банок, а потім їх перевірка на герметичність.
6. Стерилізація.
7. Термостатна витримка банок.
8. Маркування.
Насамперед готується основний сировинний матеріал, тобто м'ясо промивається, обробляється, рівномірно ділиться на шматочки масою від 50 до 70 грам. Далі використовуються технології виробництва м'ясних консервів. Оптимальний варіант обробки вибирається з огляду на вид. Якщо це паштетообразні, то м'ясо подрібнюють і витримують у посоле. Наступний етап – фасування. Вона здійснюється у певному порядку. Спочатку додаються спеції, потім жир, м'ясо і вже після – бульйон.
Потрібно обов'язково контролювати масу продукту, використовувати спеціальне обладнання для цього. Після контрольного зважування відбувається закочення.
Герметичність банок перевіряється за допомогою їхнього опущення в кип'ячену воду.
Один із основних етапів – стерилізація, яка потрібна для продовження зберігання. Як роблять її:
• іонізуючим способом;
• за допомогою електромагнітного поля;
• водним методом;
• паровим способом.
Маркування має на увазі обов'язкову вказівку, коли і де продукція була зроблена, в який день, місяць, рік, а також позначення номера партії, сорту.
Виготовлення рибних консервів
Риба проходить самі стадії приготування, як і м'ясна продукція. Розрізняється лише технологія виготовлення. Рибні консерви поділяються на натуральні у власному соку, томатному соусі. Буває продукція з овочами, з риби, що зазнала копчення, обсмажування. Також виготовляються пресерви, тобто консерви, які проходили етап стерилізації.
Які кроки виконуються під час виготовлення рибної продукції:
1. Перетримування свіжої риби протягом кількох годин у спеціальних камерах (так званих бункерах), де загальна товщина льоду досягає метра.
2. Розділ сировини з видаленням всіх елементів, які не можна вживати.
3. Поділ продукції на шматки із щільним вкладенням у банки (якщо вона спочатку знаходиться у свіжому, охолодженому чи морозивому вигляді).
4. Приміщення маси у вакуум-закочувальну машину.
Далі перевіряється герметичність та термостатна витримка, після чого готові вироби дозрівають на складі протягом місяця.
Після проходження всіх етапів продукція прямує на торгові прилавки.
Банкові та вологі м'ясні консерви найвищої якості можна придбати у «Сенсмаркеті».