Нині ковбаса є у всіх продуктових магазинах. Вона має відмінний смак, тому багато хто не уявляє сніданку без неї. Бутерброд з нею стає чудовим початком дня, особливо якщо м'ясний виріб має високу якість. Найчастіше до нього додають м'ясний фарш зі спеціями. Але виробники хочуть, щоб ковбаса зберігалася якнайдовше, тому в її складі з'являється більше хімічних речовин, що забезпечують тривале зберігання.


Створення ковбаси

Ковбаса – це не лише сучасний продукт. Хто вигадав перші сорти? Походження цього виробу датується 500 роком до н. Слово згадується в історії Китаю, Вавилону, Стародавньої Греції та Риму. Рецепт був піст – рубане м'ясо засолювали, перемішували зі спеціями та складали в кишку тварин. Такий спосіб приготування дозволяв зберегти смакові якості на довгий час, адже продукт не псувався навіть за жарких умов.

Різні народи робили її за своїми рецептами.
Воїни Персії та Монголії складали у сумки шматки м'яса, які були заздалегідь просолені та просушені. Це перший аналог перченої бастурми. А вже у XVIII столітті з'явилися віденські сосиски. Вони були винайдені Йоганном Георгом Ланером у Німеччині. Кухар перемішував яловичину зі свининою та робив невеликі ковбаски. Вважається, що таке поєднання є найсмачнішим і досі.

Коли з'явилася ковбаса у Росії? Перші аналоги сучасної продукції згадувалась у берестяній грамоті. Це було у XII столітті. Вчені вважають, що свою назву вона одержала від імені мандрівника Колобка. На Русі рецепт відрізнявся від відомих раніше - кишки тварин набивалися будь-якими м'ясними продуктами, які залишалися після обіду. Ким було запроваджено нововведення? Після народження Петра I все змінилося. Коли цар зійшов на престол, він викликав із Німеччини відомих кухарів, які готували цей продукт найкраще. Вони навчили місцевих правильних рецептів, після чого якість ковбасних виробів у рази покращала.


ГОСТи для радянської ковбаси

Елітною ковбасою в Радянському Союзі вважалася варенка. З чого зроблена така ковбаса? У її складі було два види м'яса, молочна та яєчна продукція. Орієнтовний склад кілограма ковбаси наступний:
· 0,25 кг яловичини вищих сортів;
· 0,7 кг свинини;
· Кілька яєць;
· 0,02 л молока.

Цікаві факти: спочатку вона використовувалася як лікувальна. Цей продукт був розроблений для людей, які перенесли складні захворювання шлунково-кишкового тракту. Тому назва відповідна – «лікарська». Указ про випуск м'ясного продукту було підписано Анастасом Мікоян (1936).
Варена ковбаса стала однією з найпопулярніших - вона мала високу якість, приємний смак та незвичайну структуру. Але рецепт змінювався. Вперше зміна ГОСТ сталася 1974 року. До складу стали додавати близько 2% крохмалю. Пізніше зменшили кількість м'яса, стали додавати глутамат натрію, емульгатори, регулятори кислотності та антиокислювачі. Якщо ви хочете включити до свого раціону якісну та смачну ковбасу, ознайомтеся з її складом перед покупкою.

Не меншу популярність у радянські часи завоювали «аматорська», «краківська», «сервелат», «мисливські ковбаски». Деякі віддавали перевагу копченим або в'яленим сортам. Але такі продукти були у дефіциті, оскільки особливості технологічного процесу не дозволяли виготовляти їх у більших обсягах. Зараз все змінилося, і прилавки зі смачними та якісними м'ясними виробами завжди залишаються заповненими.

Найкращі ковбаси за акційними цінами ви можете вибрати та купити в Сенс Маркеті.